Bolesna miesiączka – przyczyny organiczne

Ból w czasie miesiączki jest tak samo naturalny, jak naturalna jest sama miesiączka. Jest on spowodowany głównie produkcją prostaglandyn, które odpowiedzialne są za dokuczające nam bolesne skurcze.Okazuje się jednak, że oprócz naturalnych,…

Okazuje się jednak, że oprócz naturalnych, pierwotnych przyczyn bolesnych miesiączek istnieją także przyczyny wtórne, organiczne. Wtórna bolesna miesiączka może być spowodowana stanami chorobowymi takimi jak np. stan zapalny, który powoduje nieprawidłowe zrosty między narządami miednicy mniejszej, czy endometrioza, kiedy to śluzówka macicy znajduje się poza nią, ale reaguje na hormony tak samo jak ta wyściełająca macicę( w trakcie miesiączki złuszcza się i krwawi ).

bolesne miesiączki

Foto: www.poczytaj.pl

Ból w czasie miesiączki może…

Ból w czasie miesiączki może być także spowodowany mięśniakami, które zmieniają kurczliwość poszczególnych fragmentów macicy, a przez to powodują ból, albo też niedoczynnością tarczycy, czy anomalie rozwojowe macicy takie jak tyłozgięcie, nadmierne przodozgięcie lub niedorozwój macicy. Bólowi, o ile mamy do czynienia z wtórnymi bolesnymi miesiączkami można więc zapobiec usuwając jego przyczynę. Jeśli jednak przyczyny bólu usnąć się nie da, pozostają środki farmakologiczne lub sprawdzone domowe sposoby.

bolesne miesiączki

Foto: img.interia.pl

Tagi:

 • Demoty

  Caritas czy WOŚP? – Z raportów obu fundacji wynika, że Caritas zbiera i wydaje na realną pomoc ponad trzy razy więcej pieniędzy niż WOŚP, ale mimo to koszty obsługi Caritas są o połowę mniejsze od WOŚP! Pewnie dlatego, że jest tak skuteczny nie dostaje wcale darmowego czasu we wszystkich głównych mediach i żadnej pomocy rządowej (policja, wojsko, administracja). No bo jakie mogą być inne przyczyny???
 • Horoskop - Skorpion

  Wokół sporo zamieszania, niepokoju. Atmosfera pośpiechu, napięcia, łatwo będzie o konflikty. Zapewne spędzisz ten dzień w ruchu, robiąc porządki w domu lub też biegając po zakupy. Niektórzy z Was zrezygnują ze starań o coś, co po prostu na razie jest niemożliwe do zdobycia.

2 odpowiedzi na Bolesna miesiączka – przyczyny organiczne

 1. BruceLee pisze:

  Ja nie cierpię jak mam miesiączkę, ponieważ wtedy zawsze boli mnie brzuch. Muszę wsiąść sobie wtedy dzień wolnego, pójść spać, odpocząć i zażyć tabletkę przeciwbólową.

 2. trolek pisze:

  Niestety okres jest u każdej kobiety bolesny. Trzeba wtedy brać tabletki przeciwbólowe, bo one jedynie pomogą. Można także przejść się do lekarza ginekologa po jakąś radę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>