Bolesna miesiączka - przyczyny organiczneBól w czasie miesiączki jest tak samo naturalny, jak naturalna jest sama miesiączka. Jest on spowodowany głównie produkcją prostaglandyn, które odpowiedzialne są za dokuczające nam bolesne skurcze. Okazuje się jednak, że oprócz naturalnych, pierwotnych przyczyn bolesnych miesiączek istnieją także przyczyny wtórne, organiczne.


Bolesna miesiączka - przyczyny organiczne

Foto: www.poczytaj.pl


Wtórna bolesna miesiączka może być spowodowana stanami chorobowymi takimi jak np. stan zapalny, który powoduje nieprawidłowe zrosty między narządami miednicy mniejszej, czy endometrioza, kiedy to śluzówka macicy znajduje się poza nią, ale reaguje na hormony tak samo jak ta wyściełająca macicę( w trakcie miesiączki złuszcza się i krwawi ). Ból w czasie miesiączki może być także spowodowany mięśniakami, które zmieniają kurczliwość poszczególnych fragmentów macicy, a przez to powodują ból, albo też niedoczynnością tarczycy, czy anomalie rozwojowe macicy takie jak tyłozgięcie, nadmierne przodozgięcie lub niedorozwój macicy. Bólowi, o ile mamy do czynienia z wtórnymi bolesnymi miesiączkami można więc zapobiec usuwając jego przyczynę. Jeśli jednak przyczyny bólu usnąć się nie da, pozostają środki farmakologiczne lub sprawdzone domowe sposoby.
2 Odpowiedzi do “Bolesna miesiączka - przyczyny organiczne”

  1. BruceLee
    2011-08-20

    Ja nie cierpię jak mam miesiączkę, ponieważ wtedy zawsze boli mnie brzuch. Muszę wsiąść sobie wtedy dzień wolnego, pójść spać, odpocząć i zażyć tabletkę przeciwbólową.


  2. trolek
    2011-08-21

    Niestety okres jest u każdej kobiety bolesny. Trzeba wtedy brać tabletki przeciwbólowe, bo one jedynie pomogą. Można także przejść się do lekarza ginekologa po jakąś radę.


Dodaj komentarzWychowanie dzieci to poważane i trudne zadanie. Pisząc tego bloga postaramy się ułatwić to Wam - młodym rodzicom. Podpowiemy jaką dietę powinno mieć zdrowe i prawidłowo rozwijające się dziecko i jakie pieluchy najlepiej wybrać. Pieluszki są ważne nie tylko ze względu na wygodę dziecka ale i jego zdrowie. Zapraszamy.

Grudzień 2014

P W Ś C P S N
« listopad   styczeń »
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31